חיפוש
  • Sungaia

גישור גירושין

מגר(ו)ש לגשר. לתת עצמך שאתה אוהב, גם שהחלטת להתגרש

גישור באור הל"ב - הוא תהליך גישור לצדדים מתגרשים ביצירת ועריכת הסכמות ואישורן בביהמ"ש והוא תהליך הבא לסייע לגשר ולאפשר לאדם המבקש שינוי, בינו לבין עצמו , ובינו לבין סובביו באמצעות התהליך.

בימינו כבר ידוע שמחלוקת ואי תקשורת בין הורים משפיעים באופן ישיר על הילדים.

התפיסה המסורתית של צדדים מתגרשים היא ראיית הצד האחר אויב קר מנוכר ולעיתים נשכח בשל הרגישות והמורכבות הנוצרות , שה"אויבים" הם הורים אוהבים לילדים ואחראים על עתיד החברה המורכבת מילדים שחווים קשיים סביב תהליכים אלו.

החברה הישראלית מתפתחת להבנה שניתן ואף רצוי לשנות מערכת יחסים עם בן הזוג ולהתקדם למצבים חדשים בחיים.

אחוזי הגירושין שעולים לצד יצירת מערכות משפחתיות שאינן בהכרח נישואין , הביאה את צוות הקמת גישור באור הל"ב של סאנגאיה לפתח שיטה הכוללת חמישה נתיבים שונים שניתן לעבור ביניהם לכל מי שמבקש לעשות שינוי מבלי לשבור את הכלים.

מייסדת השיטה היא מומחית בתחום ב15 שנה האחרונות ומי שליוותה אלפי פונים בתהליכי שונים מורכבים ואמיצים בחייהם, שהחליט לשנות על אף המחיר וההתנגדות הכרוכה בכך. וכפי שהיא בעצמה חוותה בחייה האישיים.

בסאנגאיה מלווים את הצדדים המבקשים שינוי שלא מנתק את ההמשכיות ההורית והקשר המשפחתי בין כל חברי המשפחה ומתן כלים לקבל ולהכיל השינוי שחל.

בסאנגאיה הליך הגישור הוא לשם בניה ויצירת מערכת יחסים חדשה ולא רק לסיים הנוכחית באופן ראוי.

למעשה מתודת הגישור הייחודית סאנגאיה רואה בתהליך פרידה וגירושין כחלק בלתי נפרד ממשבר שיש לעבור ומתרכזת ביצירת ומתן הכלים להמשך ניהול חיי משפחה.

ההורים לילדים נשארים הורים ושותפים להורות גם לאחר הגירושין וההסכם הכולל בדבר גירושין , חלוקת זמני השהות והאחריות של כל הורה עם ילדיו בראי טובת הילדים, זמני משפחה משותפים , אירועים וכו, השתתפות ונשיאה של כל צד בצרכי הילדים בהתאם ליכולותיו , חלוקת הרכוש שנצבר ואופן טיפול בנושאים אחרים הנובעים מכל מקרה לגופו.

תהליך גישור גירושין המסורתי והמוכר נעשה בין צדדים מתגרשים, ומסתיים בהסכם ואישורו בביהמ"ש.

שיטת הגישור הייחודית סאנגאיה כוללת את ההסכם ומשלבת בתוך התהליך , באותו זמן ובאותה עלות גם את התשתית והיסודות למערכת היחסים החדשה שנוצרת בין הורים לילדים שהם גרושים.

שצדדים מחליטים להתגרש המדובר בהחלטה שיש לה השלכות על כל חברי המשפחה ובפרט על ילדים חסרי ישע מול התהליך.

החלטה כזו כוללת , לא פעם, קשיים רגשיים מורכבים, האשמות הדדיות הסרת אחריות והתנגדות מול המצב החדש שנוצר.

עבור הורים מתגרשים , סאנגאיה מעמידה את המומחים המתאימים למצוא דרכים אופרטיביות שיעזרו להם לנהל את המשפחה בשני הבתים.

ההחלטה להיפרד היא החלטה מורכבת, קשה וכואבת. השיח סביב הגירושין משלב שאלות פרקטיות רבות יחד עם סערות רגשיות סוחפות.

מטרת מגשר גירושין בין הורים בפן המסורתי , היא לעזור להורים לשתף פעולה במציאת פתרונות פרקטיים, ליצור מנגנונים שיעזרו לפתור מחלוקות ולהתמודד בתבונה וברגישות עם ההיבטים הרגשיים המשפיעים על כל אחד מההורים.

במסגרת הגישור הצוות משוחח עם שני ההורים במסגרת פגישות משותפות (צוות עם שני ההורים בחדר) ובפגישות נפרדות (צוות והורה אחד).

במהלך השיחות הולכות ונרקמות הסכמות בכל הנושאים שעל הפרק.

בסאנגאיה , פועלים כאמור לעיל ובנוסף משקיעים בעיקר בהסכמות ובמנגנונים שיהפכו לימים התשתית ההתחלתית במסגרת ההסכם. תשתית המאפשרת התחלה חדשה לבניית של מערכת יחסים חדשה ייחודית רק לכם , להשגת ההרמוניה השלום והשלם במציאות החדשה שנוצרה עבור המשפחה.

בהתאם לאחוזים המתפרסמים והעולים מדי שנה בישראל יש יותר משפחות המהוות משפחה שבה ההורים גרושים , ביניהם נערך הסכם גירושין וחלוקה וכן נקבעו המנגנונים והיסודות על פיהם ינהגו ויפעלו הצדדים כמשפחה לאחר הגירושין.

3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מחלוקות ופלוגתות הנוגעות לקטינים וקטינות דורשות הכרעות מהירות

לאחרונה פורסמה החלטה מבית המשפט לענייני משפחה בנצרת , שניתנה על ידי כב' השופט אסף זגורי , בה נדרש הוא להתגבר באמצעות שימוש יצירתי בסמכויותיו המיוחדות על התנגשות בין החלטה לקביעת הסדרי שהות בין אם לבנ

התמרת מאבק בבתי המשפט ליישום השלום בדרכי התדיינות חלופיות

הליך משפטי בעניין של סכסוך משפחתי מתאפיין בכך שלסכסוך המשפטי קדם סכסוך אישי ורגשי המשפיע באופן ממשי על ההליך המשפטי ומושפע ממנו. ישנם מקרים בהם גם היכן שלא קדם סכסוך לסכסוך המשפטי , נוצר סכסוך בשל מעו

החלטות ומגמות בפסיקה ובחקיקה התואמת תמורות חברתיות מתקדמות

בשל שכיחות גבוהה של מקרה הגירושין והפרידה בישראל, הן בשל ההכרה ביכולת השינוי של אינדיבידואל הן בשל התפתחות השוויון בין המינים ועצמאותן של נשים ישנה הבנה שמותר להתקדם ולשנות סטטוס ומבנה משפחתי במינימום